top of page

Ücretsiz Dil Konuşma Terapisi Destek Eğitimi Hizmeti Almanız İçin Gerekenler

Türkiye'de Tek, sadece Dil ve Konuşma Bozuklukları alanında, uzmanlaşmış kadrosu ile multi-disipliner destek eğitim hizmetleri veriyoruz. Raporlu bireylere vermiş olduğumuz Dil ve Konuşma Terapilerimiz tamamen ücretsizdir. 

Sağlık
Kurulu
Raporu

Tam Teşekküllü Devlet Hastanelerinin herhangi birinden Heyet Raporu, Sağlık Kurulu Raporu veya ÇÖZGER raporu çıkarmanız gerekmektedir. Bu raporu çıkarabilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartına sahip olmanız gerekmektedir. Özel Hastanelerden çıkaracağınız sağlık raporları Rehberlik ve Araştırma Merkezleri tarafından kabul edilmemektedir.

Sağlık Kurulu Raporu vermeye yetkili hastaneler için tıklayın!

Rehberlİk
ve
Araştırma Merkezİ
(RAM)
Raporu

Sağlık Kurulu Raporunuzu aldıktan sonra ikametgahınızın bulunduğu İlçede hizmet veren ve Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezinden Eğitim Raporu çıkarmanız gerekmektedir. Çıkaracağınız bu rapor,

  •  Bireyin Girebileceği Destek Eğitim Programları,

  •  Eğitsel Değerlendirme ve Tanı,

  • Önerilen Eğitim Hizmeti ve Karar bilgilerini içermektedir.

Rehberlik ve Araştırma Merkezleri Listesi için Tıklayınız;

Merkezİmİzden Ön
Görüşme randevusu almak

Merkezimiz ön görüşme randevu sistemiyle hizmet vermektedir ve ön görüşmelerimiz ücretsizdir. Tek yapmanız gereken bize ulaşmaktır. Bir telefon kadar uzağınızdayız!

Dİl, Konuşma
ve
Ses terapİsİ 
seanslarına başlamak

Ön Görüşme Randevusundan sonra size önerilen terapi programlarına katılarak dil, konuşma ve ses bozukluklarından kurtulacaksınız.

bottom of page