top of page
lax vox 2.jpg

Types of Aphasia

Aphasias are classified according to damage to the receptive and expressive language areas. The most common types of aphasia are Broca's Aphasia and Wernicke's Aphasia.

Lax-Vox Ses Terapisi Tekniği

Lax-Vox ses terapisi tekniği, ses bozukluklarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu tekniğin temel mekanizması, ses yolunun inertansını yükselterek yapay olarak uzunluğunu artırmaktır. Bu süreç, larenksin boyundaki vertikal konumunu ve sesin doğal tonunu iyileştirmeye yardımcı olur.

Lax-Vox tekniği genellikle 'suya ses üfleme' olarak da adlandırılır ve ses kaslarına fonksiyonel güç kazandırmayı, sesi yumuşatmayı ve hedef sesi bulmayı amaçlar. Bu teknik, ses terapisi uygulamalarında yaygın olarak kullanılan ve sesi doğal bir şekilde kullanma becerisini artırmayı hedefleyen geniş bir yelpazedeki tekniklerden biridir.

Ses bozukluklarının tedavisinde, Lax-Vox, sesi daha sağlıklı ve etkili bir şekilde kullanmaya yardımcı olan bir ses terapi yöntemi olarak kabul edilir. Bu teknik, profesyonel ses kullanıcılarından ses bozukluğu yaşayan bireylere kadar geniş bir kullanıcı kitlesi için faydalıdır.

Merkezimizde Lax-Vox Tekniği, Dil ve Konuşma Terapistlerimizce uygulanmaktadır.

lax vox 3.jpg
bottom of page